X
تبلیغات
زولا

نرم افزارهای فارسی آموزش و دانلود برنامه های هک عکس دختران ایرانی سیاسی دانلود جدیدترین موزیک های خارجی آموزش هک نیکی کریمی مهناز افشار لعیا زنگنه تازه ترین خبرها از گنجی عکسهای دختران و زنان ایرانی دوربین مخفی سلین دیون جنیفر لوپز هدیه تهرانی انریکو پارتی داستان برنامه های فارسی شده برنامه موبایل free music download کتاب شعر متن زیبا و جالب تصاویر عاشقانه فلش های زیبا Magic ps 1.6hack free buy nero 7 winamp 6 jet audio 7 dap 8 سیاسی عکس زیبا دختران فراری دختر فراری opera 9 hack learn رقص رقاصی آموزش رقص زندگینامه خوانندگان و بازیگران عکسهای بازیگران و خوانندگان دانلود نرم افزار آموزش هک آیدی یاهو بدون ارسال فایل تکاب شیز تخت سلیمان

آرشیو
تعداد بازدیدکنندگان : 625510
افراد آنلاین


.:: وضعیت من در یاهو ::.

افزودن شیز به علاقه مندیهافتوبلاگ شیز

www.flickr.com
This is a Flickr badge showing public photos from hadicg. Make your own badge here.

مقاله ای جامع در باره شیز


نرم افزار های ساخته شده وفارسی شده توسط هادی

Modemspy 3.4 فارسی hot
تایمر خاموشی کامپیوتر
Xing player 3.3 فارسی
Tweak UI فارسی
hot
Shiz dial up pass فارسی
mp3 player 1
mp3 player 2
screen saver ساعت
screen saver جوک
یاهو ID آموزش هک
گرفتن شماره تلفن در چت
یک تروجان خطرناک
no use
کتاب جوک شامل 500 جوک

برای کسب اطلاعات بیشتر به آرشیو مراجعه کنید

دیکشنری آنلاین

دیکشنری فارسی به انگلیسی
دیکشنری انگلیسی به فارسی
مترجم آنلاین پارس


سایت رسمی روزنامه ها


بیوگرافی خوانندگان ترک

ابرو گوندوش
احمد کایا
ماهسون
امراه


.:: دوربینهای زنده ::.

برای دیدن تصاویر بر روی شهر مورد نظر کلیک کنید

ساحل میامی
لندن - خیابان لیستر
نیویورک - میدان تایمز *
آمریکا - هتل پاریس
تنسی - ممفیس
روسیه - میدان سرخ
New Orleans
تهران. تقاطع میرداماد مدرس
تهران. تقاطع آفریقا همت
تهران. میدان هفت تیر
تهران. میدان انقلاب
استخر هتل هارد راک
خیابان موزه در لندن
کالیفرنیا ساحل لاگوانا

جمعه 30 دی‌ماه سال 1384
چریک پیر

امروز مصادف است با درگذشت بزرگ مردی از تاریخ معاصر ایران شخصی که سهم بسزای در انقلاب 57 ایران داشت و اولین حکومت دموکراتیک را در ایران تشکیل داد . ولی در کمال تاسف می بینیم که هیچ اسمی از او در رسانه به میان نمی آید و حتی در چند سال اخیر به مراسمهای بزرگداشتی که برای او برگزار می شود توسط گروهای فشار حمله می شود و از برگزاری آن جلوگیری می شود . به همین مناسبت مقاله در خصوص زندگی مهندس مهدی بازرگان برایتان آماده کرده ایم که به سمع می رسانم

 مهندس مهدی بازرگان

مهندس مهدی بازرگان  در خانواده ای مذهبی و اصیل و نیمه مرفه و اهل آذربایجان در سال 1286 ھ . ش زاده شد پدرش حاج عباسقلی تبریزی که اصلا تبریزی بود و در هجده سالگی به تهران آمد و ماندگار شد وی در تهران  به فعالیتهای گوناگون اقتصادی پرداخت و از تاجران سرشناس بازار تهران شد به همین دلیل به بازرگان شهرت یافت .

مهدب بازرگان تحصیل خود را در مدرسه ثروت آغاز کرد و سپس به مدرسه سلطانی رفت و تحصیلات متوسطه را هم در دارالمعلمین مرکزی (از اولین مدارس سبک جدید ) به پایان رساند پس از پایان دوره دبیرستان و موفقیت در امتحان اعزام به خارج در سال  1307 به فرانسه رفت و پس از هفت سال اقامت در فرانسه در رشته ترمودینامیک فارغ التحصیل شد . بازرگان در راه برگشت به ایران با دکتر یدالله سحابی آشنا شد که این آشنای به دوستی و الفت عمیقی تبدیل شد . بازرگان پس از ورود به ایران به خدمت نظام رفت و پس از اتمام دوره (1315) با عنوان دانشیار در دانشکده فنی تهران مشغول به کار شد .

در سال 1318(در سن 32 ) ازدواج کرد که حاصل این ازدواج 5 فرزند شد از اوایل دهه بیست به فعالیتهای اجتماعی ، فکری و علمی در حوزه دین و تحقیقات اسلامی روی آورد نخستین گام این حرکت آشنای با کانون اسلام و سخنرانی در ان و نگارش مقالات در نشریه دانش آموز کانون بود وی در انجمن اسلامی دانشجویان هم فعالیت می کرد که در سال 1321 عده ای از دانشجویان مسلمان آن را در تهران پایه گذاری کرده بودند و کتاب معروف راه طی شده را نیز در همان انجمن منتشر کرد .

حزب ایران نیز از عرصه های فعالیتهای فکری و فرهنگی بازرگان بود دوبار هم ریاست دانشکده فنی تهران را بر عهده گرفت .

مدت کوتاهی به معاونت وزارت فرهنگ انتخاب شد ، اما مهمترین مسئولیت وی انتخاب او از جانب دکتر مصدق (نخست وزیر ) برای عضویت در هیئت "خلع ید" از شرکت نفت انگلیس و سپس ریاست  هیئت مدیره نفت ایران بود که در سال 1330 روی داد و حدود 9 ماه طول کشید بازرگان به سبب ناهماهنگی و فقدان همکاری هیئت مدیره و کار شکنیهای مخالفان دولت استعفا داد و به کار تدریس دانشگاه بازگشت چندی بعد مدیریت سازمان لوله کشی آب تهران به وی واگذار شد. گر چه بازرگان در این دوران سیاسی نبود و ارتباط ویژهای با احزاب سیاسی نداشت در حوزه اصلاح فکری دینی و اجتماعی با برخی از احزاب ارتباط مثبتی یا منفی پیدا کرد . برای نمونه با حزب ایران در چارچوب تفکر اجتماعی همراهی داشت و با حزب توده ایرن به لحاظ فکری و عقیدتی مخالفت داشت .

بازرگان تا کودتای 28 مرداد 1332 در مجمع از سیاست کنار گرفت . اما سالهای بعد وارد دنیای سیاست و مبارزات سیاسی و حزبی و تشکیلاتی شد که تا پایان عمر ادامه وی به نهضت مقاومت ملی پیوست که پس از وقوع کودتا تشکیل شد . وی به ناچار از سازمان آب استعفاء داد و به دانشگاه برگشت انتخابات مجلس شورا و مجلس سنا در اواخر سال 1333 را دولت کودتا گر برگزار کرد و نهضت مقاومت هم در آن شرکت کرد و نقش بازرگان در جریان این انتخابات به عنوان عضو فعال بسیار بارز بود و در صدور عتراضیه شخصیتهای اسلامی ملی در مخالفت با کنسرسیوم نفت دست داشت که به امضای 70 نفر از معتودین مملکت رسید . صدور و انتشار این اطلاعیه با عکس العمل شدید رژیم کودتا مواجه شد دست اندرکاران نامه و امضاء کنندگان هر کدام به نوعی مورد آزار قرار گرفتند و از میان شخصیتهای علمی و دانشگاهی نیز دوازده استاد با عنوان بازنشستگی اخراج شدند که یکی از انها مهندس بازرگان بود اخراج این عده چندان طول نکشید و آنان بار دیگر به دانشگاه بازگشتند در فروردین 1334 فرماندار نظامی تهاجمی وسیع را بر ضد نهضت مقاومت آغاز کرد و تعدادی را دستگیر و بازداشت کرد از جمله مهندس بازرگان بود که پنج ماه در زندان ماند و پس از چند بازجوئی بدون محاکمه و دادرسی آزاد شد و به کار خود در دانشگاه بازگشت تشکیل جماعت "متاع" و انجمن اسلامی مهندسین از دستاوردهای و  در این دوران بود . در سال 1336 نهضت مقاومت ملی جزوه "نفت" را به مناسبت امضای قرارداد نفت ایران با شرکت ایتالیای آجیپ منتشر کرد انتشار این جزوه به دستگیری سران و فعالان نهضت مقاومت از جمله مهندس بازرگان انجامیدکه تا 8 تا ماه طول کشید در 25 اردیبهشت سال 1340 بازرگان و دکتر یدالله سحابی ، آیت الله سید محمود طالقانی نهضت آزادی ایران را تشکیل دادند و بازرگان دبیر کل ان شد که تا پایان عمر این سمت را داشت پس از انتشار اطلاعیه "اصلاحات آری ، دیکتاتوری نه" آیت الله طالقانی و مهندس بازرگان و دکتر سحابی و سایر رهبران و فعالان نهضت بتدریج دستگیر و بازداشت شدند. رژیم پهلوی محاکمه سران نهضت آزادی را در دادگاه ویژه نظامی انجام داد که تمامی اعضا آن را افسران گارد شاهنشاهی تشکیل می دادند مهندس بازرگان در این دوران به 10 سال زندان محکوم شد ولی به همراه آیت الله طالقانی در آبان 43 آزاد شد پس از آزادی دیگر امکان فعالیت سیاسی کاملا از بین رفته بود و از این رو بیشتر به فعالیت فکری و علمی و فرهنگی ، اجتماعی روی آورد . بازرگان در به وقوع پیوستن انقلاب اسلامی کوشش بسیار کرد او از اعضای شورای  انقلاب اسلامی بود که در دی 1357 تشکیل شد. در آستانه پیروزی انقلاب ، شورای انقلاب مهندس بازرگان را به عنوان نخست وزیر دولت موقت پیشنهاد کرد و امام خمینی هم ان را پذیرفت . دوره نخست وزیری وی مرحله گذر از رژیم شاهنشاهی به جمهوری اسلامی بود . بسیاری از افراد تندرو  سیاستهای او را همتوان با با پویای انقلاب نمی دانستند در حالی که خود او به سیاست گام به گام  اعتقاد داشت و همین امر مخالفتهای را بر علیه او ایجاد کرد ریاست او بر دولت موقت تا اقدام خود سرانه و اشتباه دانشجویان در تسخیر سفارت امریکا که با مخالفت او همراه بود و در 14 آبان 1358 استعفا داد و با این عمل به نوعی آخرین حکومت دموکراتیک به کار خود پایان داد. بازرگان در نخستین دوره مجلس شورای اسلامی با بیش از یک میلیون رای به عنوان نماینده مردم تهران به مجلس راه یافت .

مهندس بازرگان سرانجام در 29 دی ماه 1373 در هشتادو شش سالگی در پی انتقال به سوئیس برای درمان درگذشت او آزادیخواه بزرگی بود که عمر خود را در راه مبارزه پیمود و "چریک پیر" مشهور شد و حتی مخالفان او هم در مرگ او متاثر شدند و گریستند و نامش همچون ستاره ای درخشان در تاریخ ایران جاودانه ماند .  


یکشنبه 4 دی‌ماه سال 1384
مثلث برمودا واقعیتی مجهول

مثلث برمودا واقعا یک مثلث نیست، بلکه شباهت بیشتری به یک بیضی (و شاید هم دایره‌ای بزرگ) دارد که در روی بخشی از اقیانوس اطلس در سواحل جنوب شرقی آمریکا واقع است. راس آن نزدیک برمودا و قسمت انحنای آن از سمت پایین فلوریدا گسترش یافته و از پورتوریکو گذشته ، به طرف جنوب و شرق منحرف شده و از میان دریای سارگاسو عبور کرده و دوباره به طرف برمودا برگشته است. طول جغرافیایی در قسمت غرب مثلث برمودا 80 درجه است، بر روی خطی که شمال حقیقی و شمال مغناطیسی بر یکدیگر منطبق می‌گردند. در این نقطه هیچ انحرافی در محاسبه نمی‌شود.            

وینسنت گادیس که مثلث برمودا را نامگذاری کرده، آن را به صورت زیر توصیف می‌کند: « یک خط از فلوریدا تا برمودا ، دیگری از برمودا تا پورتویکو می‌گذرد و سومین خط از میان باهاما به فلوریدا بر می‌گردد. »                   

این محل فتنه‌انگیز و تقریبا باور نکردنی اسرار غیر قابل توصیف جهان را به خود اختصاص داده است. مثلث برمودا نامش را در نتیجه ناپدید شدن 6 هواپیمای نیروی دریایی همراه با تمام سرنشینان آنها در پنجم دسامبر 1945 کسب کرد. 5 فروند از این هواپیماها به دنبال اجرای ماموریتی عادی و آموزشی ، در منطقه مثلث ، پرواز می‌کردند که با ارسال پیامهایی عجیبی درخواست کمک کردند. هواپیمای ششم برای انجام عملیات نجات ، به هوا برخاست که هر شش هواپیما به طرز فوق‌العاده مشکوکی مفقود شدند.

آخرین پیامهای مخابره شده آنها با برج مراقبت حاکی از وضعیت غیر عادی ، عدم روئیت خشکی ، از کار افتادن قطب نماها یا چرخش سریع عقربه آنها و اطمینان نداشتن از موقعیتشان بود. این در حالی بود که شرایط جوی برای پرواز مساعد بود و خلبانان و دیگر سرنشینان افرادی با تجربه و ورزیده بودند. با وجود مدتها جستجو هیچ اثری از قطعه شکسته ، لکه روغن ، آثاری از اجسام شناور ، خدمه یا تجمع مشکوکی از کوسه‌ها دیده نشد. هیچ حادثه‌ای چه قبل و چه بعد از آن ، تا این حد حیرت‌آورتر از ناپدید شدن دسته جمعی هواپیماهای مذکور نبوده است. در حوادثی مشابه در این منطقه ‌قایقها و کشتیهایی مفقود شده‌اند در برخی موارد هم فقط خدمه و سرنشینان ناپدید گشته‌اند.

توضیحات و علل فرضی مختلفی درباره حوادث مثلث برمودا ارائه شده است که معمول‌ترین فرضیات بر اساس مرگ غیر طبیعی (زیرا هیچ جسدی تا کنون بدست نیامده است.) بنا شده است. این توضیحات عبارتند از:
جزر و مد ناگهانی دریا در نتیجهدر اعماق دریا ، وزش بادهای مخرب و اختلالات جوی ،که موجب انفجار هواپیماها می‌شود، گرفتار آمدن در جاذبه یک گرداب یا که باعث سقوط و انهدام هواپیماها یا انحراف مسیر کشتیها و مفقود شدن آنها در آب می‌شود، تحت تاثیر نیرویی مغناطیسی قرار گرفتن و اختلالات امواج الکترومغناطیسی، ولی این دلایل توجیه قابل قبولی برای ناپدید شدن هواپیماها و کشتیهای متعدد در یک منطقه نیست.

دستگیری و ربوده شدن به وسیله زیردریایی یامتعلق به کراتی دیگر که برای تحقیق درباره حیات و زندگی باستان و حال ما انسانها به آمده‌اند، می‌تواند علتی غیر طبیعی برای توجیه وقایع باشد.
یکی از عجیب‌ترین پیشنهادات در این مورد بوسیله ادگار کایس ، پیشگو و روانکاو و حکیم در دهه پنجم قرن بیست ، ارائه شده است. به عقیده وی قرنها قبل از کشف ، بومیان سواحل اقیانوس اطلس از کریستال به عنوان یک منبع انرژی و قدرت استفاده می‌کردند. به نظر کاین نوعی نیروی شیطانی القا شده از سوی آنها ، در عمق یک مایلی در قسمت غرب اندروس غرق شده که هنوز در برخی مواقع باعث از کار انداختن ابزار و وسایل الکتریکی کشتیها ، هواپیماها و در نهایت نابودی آنها می‌گردد.

ام. ک. جساپ که یک فضانورد ، منجم و متخصص کره ماه است، در کتابش به نام « در مورد بشقاب پرنده‌ها » ابزار می‌دارد که ناپدید شدن کشتیهای مشهور در مثلث برمودا ، به وسیله اجسام پرنده صورت گرفته است. وی مفقود شدن خدمه آنها را نیز به اجسام مزبور ربط می‌دهد. به عقیده جساپ یوفوها هر چه هستند، حوزه مغناطیسی موقتی ایجاد می‌کنند که دارای طرحی یونیزه شده است و می‌تواند باعث متلاشی شدن یا ناپدید شدن هواپیماها و کشتیها گردد. او روی این سوال کار می‌کرد که چگونه کنترل شده و می‌تواند باعث نامرئی شدن گردد. نظریه میدان واحد انیشتین او را مجذوب کرده بود. جساپ هر دو اینها را کلیدی می‌دانست برای ظهور و محو شدن ناگهانی بشقاب پرنده‌ها و ناپدید شدن کشتیها و هواپیماها. ولی مرگ امکان ادامه فعالیت و نتیجه گیری را از جساپ گرفت و تحقیقاتش نیمه تمام ماند.

لینکهای مربوط :

عکس ماهواره ای از محل مثلث برمودا

یک فیزیکدان روسی مدعی کشف راز مثلث برمودا شد

موقعیت مکانی مثلث برمودا در نقشه راهنما

 


یکشنبه 4 دی‌ماه سال 1384
دیکشنری های آنلاین ترجمه فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی

 

امروز میخوام چند تا مترجم خوب و به درد بخور معرفی کنم که میتونه همیشه در استفاده از اینترنت مفید باشه

 فرهنگ لغت فارسی به انگلیسی دیکشنری فارسی به انگلیسی

  فرهنگ لغت انگلیسی به فارسی دیکشنری انگلیسی به فارسی

مترجم آنلاین پارس برای ترجمه متون فارسی به انگلیسی که بسیار مفید هست میتونید از  اینجا ببینید

 

 


Check Page Rank

Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها

آرشیو لینکهای روزانه

لینک دوستان

برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید

نام کاربری

بالا ^^

Copyright By © 2006 Www.shiz.blogsky.coM , All Right Reserved