نرم افزارهای فارسی آموزش و دانلود برنامه های هک عکس دختران ایرانی سیاسی دانلود جدیدترین موزیک های خارجی آموزش هک نیکی کریمی مهناز افشار لعیا زنگنه تازه ترین خبرها از گنجی عکسهای دختران و زنان ایرانی دوربین مخفی سلین دیون جنیفر لوپز هدیه تهرانی انریکو پارتی داستان برنامه های فارسی شده برنامه موبایل free music download کتاب شعر متن زیبا و جالب تصاویر عاشقانه فلش های زیبا Magic ps 1.6hack free buy nero 7 winamp 6 jet audio 7 dap 8 سیاسی عکس زیبا دختران فراری دختر فراری opera 9 hack learn رقص رقاصی آموزش رقص زندگینامه خوانندگان و بازیگران عکسهای بازیگران و خوانندگان دانلود نرم افزار آموزش هک آیدی یاهو بدون ارسال فایل تکاب شیز تخت سلیمان

آرشیو
تعداد بازدیدکنندگان : 625544
افراد آنلاین


.:: وضعیت من در یاهو ::.

افزودن شیز به علاقه مندیهافتوبلاگ شیز

www.flickr.com
This is a Flickr badge showing public photos from hadicg. Make your own badge here.

مقاله ای جامع در باره شیز


نرم افزار های ساخته شده وفارسی شده توسط هادی

Modemspy 3.4 فارسی hot
تایمر خاموشی کامپیوتر
Xing player 3.3 فارسی
Tweak UI فارسی
hot
Shiz dial up pass فارسی
mp3 player 1
mp3 player 2
screen saver ساعت
screen saver جوک
یاهو ID آموزش هک
گرفتن شماره تلفن در چت
یک تروجان خطرناک
no use
کتاب جوک شامل 500 جوک

برای کسب اطلاعات بیشتر به آرشیو مراجعه کنید

دیکشنری آنلاین

دیکشنری فارسی به انگلیسی
دیکشنری انگلیسی به فارسی
مترجم آنلاین پارس


سایت رسمی روزنامه ها


بیوگرافی خوانندگان ترک

ابرو گوندوش
احمد کایا
ماهسون
امراه


.:: دوربینهای زنده ::.

برای دیدن تصاویر بر روی شهر مورد نظر کلیک کنید

ساحل میامی
لندن - خیابان لیستر
نیویورک - میدان تایمز *
آمریکا - هتل پاریس
تنسی - ممفیس
روسیه - میدان سرخ
New Orleans
تهران. تقاطع میرداماد مدرس
تهران. تقاطع آفریقا همت
تهران. میدان هفت تیر
تهران. میدان انقلاب
استخر هتل هارد راک
خیابان موزه در لندن
کالیفرنیا ساحل لاگوانا

شنبه 25 تیر‌ماه سال 1384
گسترش نقش اینترنت در همسریابی مسلمانان

روزنامه کریستین ساینس مانیتور در شماره ، ۱۹ ژانویه، به موضوع گسترش نقش اینترنت در همسریابی مسلمانان سراسر جهان پرداخته و با اشاره به شمار روزافزون ازدواج هایی که از این طریق صورت می گیرد می نویسد جوان مسلمان بسیاری از سراسر جهان به سایت های ویژه همسریابی مراجعه می کنند به این امید که با کنار گذاشتن شیوه سنتی بتوانند شریک زندگی آینده خود را پیدا کنند. به نوشته کریستین ساینس مانیتور این پدیده اینترنتی بخشی از روند تغییر دید جوانان مسلمان نسبت به ازدواج و نشانه ناکارآمدی شیوه های سنتی مسلمانان در پیدا کردن شریک مناسب ازدواج است. کریستین ساینس مانیتور در ادامه نوشته است هر چند بیشتر مراجعان به سایتهای اسلامی همسریابی را مسلمانان ساکن کشورهایی چون آمریکا کانادا و بریتانیا تشکیل می دهند، شمار زیادی از آنها نیزاز کشورهای خاورمیانه ، آفریقا و آمریکای لاتین می آیند.

تقابل سنت و صنعت

با این همه کریستین ساینس مانیتور مواردی را هم مثال زده که قدرت سنت بر نوآوری صنعت و تکنولوژی غلبه کرده و مانع پیوند برخی از افراد شده است. این روزنامه عبدالله یحیی را مثال می زند که مسلمانی عرب و ساکن سانفرانسیسکوی آمریکاست. وی پس از چند ماه جستجو در یک سایت اینترنتی با دختری اهل امارات متحده عربی آشنا شد و پس از مدتی تصمیم گرفت با وی ازدواج کند. اما وقتی از آمریکا به دوبی پرواز کرد دریافت که در این مورد سنت قدرتمندانه در مقابل صنعت مقاومت می کند، زیرا خانواده دختر صلاحیت وی را تایید نکردند و در عوض دختر را به عقد پسرعمویش درآوردند. یحیی که برنامه نویس کامپیوتر است به کریستین ساینس مانیتور گفته است: "وضعیت بسیار بدی پیش آمد. نمی شد هیچ کاری کرد. بدون نتیجه از دوبی به سانفرانسیسکو برگشتم ولی اجازه ندادم که این موضوع روحیه ام را خراب کند. خودم یک سایت اینترنتی ویژه همسریابی به راه انداختم و تاکنون موفق شده ام زمینه دوستی شش هزار جوان مسلمان را، که به نیت ازدواج با هم دوست می شوند، فراهم کنم. این روزها پیدا کردن مسلمانان دیگر مشکل است و من شخصا با ازدواج از طریق آشنایی خانوادگی موافق نیستم."به نوشته کریستین ساینس مانیتور وبسایت یحیی یکی از چند سایت اینترنتی است که در سالهای اخیر بسرعت در آمریکا و سایر کشورهای جهان بوجود آمده است و مراجعان پرشمار آنها را مسلمانانی تشکیل می دهند که عمدتا دور از خانواده زندگی می کنند و خواهان آشنایی پیش از ازدواج هستند.کریستین ساینس مانیتور افزوده است که برخی از جوانان مسلمان در مواردی به تقلید از هم نسلان غیرمسلمان خود بدون کسب رضایت والدین به دوستی و ازدواج با افرادی غیرمسلمان پرداخته اند.

سنت شکنی زنان

کریستین ساینس مانیتور در بخش دیگری از این مقاله می نویسد کسانی که بخواهند از طریق اینترنت همسریابی کنند با مراجعه به سایتها نام و نشان خود را در فرمهای ویژه وارد می کنند و سپس به یک رشته سوال درباره ویژگیهای شخصیتی و خصوصیات مورد نظر شریک زندگی خود پاسخ می دهند و حتی می توانند عکس خود را نیز کنار آگهی قرار دهند. در سایتهای همسریابی اسلامی علاوه بر این گونه اطلاعات از افراد در مورد مسایلی چون غذای مورد علاقه (با توجه به حلال و حرام بودن آن) و میزان تعهد و پایبندی آنها به رعایت موازین دینی سوالاتی پرسیده می شود.به نوشته کریستین ساینس مانیتور در صورتی که زن و مرد در این مرحله همدیگر را بپسندند با رد و بدل کردن ایمیل و شماره تلفن به ارتباط خود ادامه می دهند تا بالاخره مرد پیشنهاد ازدواج را مطرح سازد. در مواردی نیز، به نوشته کریستین ساینس مانیتور، این زنان هستند که برخلاف سنت غالب در جوامع اسلامی پیشنهاد ازدواج می دهند. این روزنامه زینب، زن مسلمان ساکن ایالت نیوجرسی را به عنوان نمونه مثال زده که سرخورده از روشهای سنتی به اینترنت پناه آورد تا همسر آینده خود را پیدا کند و اکنون یک سال از زندگی مشترک او و همسرش می گذرد. وی به کریستین ساینس مانیتور گفته است این شیوه کمتر سنتی است و در آن صراحت بیشتری وجود دارد، "چون انسان وقتی با کسی رودرروست نمی تواند بعضی چیزها را راحت بپرسد اما چنین کاری از طریق اینترنت و ایمیل عملی است چرا که همه چیز محرمانه است."

موارد سوء استفاده

کریستین ساینس مانیتور به این موضوع هم اشاره می کند که بسیاری از خانواده های مسلمان از همسریابی اینترنتی گریزانند. یک دلیل آنها بی اعتمادی به نیت واقعی زنان و مردانی است که از طریق این سایت ها خود را معرفی می کنند. زیرا بعضی از آنها صرفا به نیت ازدواج با شهروندی آمریکایی و کسب اجازه اقامت و کارت سبز پا پیش می گذارند.کریستین ساینس مانیتور در این زمینه نیز فردی به نام کیوان صالحی را مثال می زند که او هم پس از تجربه شخصی ناموفق، سایت همسریابی خود را براه انداخته است.کیوان صالحی به کریستین ساینس مانیتور گفته است شش سال پیش از طریق اینترنت با دختری از اندونزی آشنا شد و با صرف ۱۰ هزار دلار و شش ماه وقت او را به قصد ازدواج به تورنتو دعوت کرد. ولی پس از مدتی متوجه شد که این خانم در سایت اینترنتی دیگری آگهی گذاشته تا با پیدا کردن مردی آمریکایی به این کشور برود و ساکن دائمی آنجا شود. آقای صالحی، به نوشته کریستین ساینس مانیتور، از زمانی که سایت خود را راه اندازی کرده بارها به مراسم ازدواج کسانی دعوت شده که از طریق سایت وی با یکدیگر آشنا شده اند.


Check Page Rank

Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها

آرشیو لینکهای روزانه

لینک دوستان

برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید

نام کاربری

بالا ^^

Copyright By © 2006 Www.shiz.blogsky.coM , All Right Reserved